معرفی آداب و رسوم برگزاری جشن شب کریسمس

شب کریسمس

کریسمس، که در 25اُم دسامبر (کریسمس به تاریخ ایران 4اُم دی می باشد) برگزار می شود، تعطیلیِ مسیحیان است که تولد عیسی مسیح را جشن می گیرند.

مسیحیان از مذاهب مختلف در این روز به کلیسا می روند. خیلی از کاتولیک ها به مراسم عشای ربانی در نیمه شب می روند. هر چند، در آمریکا تعطیلی حالت غیر روحانی دارد ولی در تمام کشور جشن گرفته می شود.

خیلی از آدم ها صرف نظر از دین شان، درخت کریسمس می گذارند و آن را تزیین می کنند. آن می تواند درختی همیشه سبز یا یک درخت مصنوعی باشد. چراغ ها، ریسمان های تزیینی، وسایل تزئینیِ زرق و برق دار و حتی ذرت بو داده را می توان برای تزیین درخت کریسمس استفاده کرد.

بالای درخت ستاره یا فرشته، قرار می گیرد. تزیینات اغلب قرمز یا سبز هستند. گذاشتن درخت کریسمس، داشتن جایی مرکزی و مشخص برای قرار دادن هدایاست. طبق افسانه ها، مردی چاق و خوشحال و بذله گو با ریش، به نام سانتا کلاز (بابا نوئل) کادوها را زیر درخت کریسمس می گذارد. در آمریکا بچه ها لیستی از چیزهایی را که می خواهند سانتا (بابا نوئل) برای شان بیاورد، می نویسند. خیلی از والدین بچه هایشان را به مراکز خرید در اطراف کشور می برند. تا بچه ها به مردی که مثل سانتا (بابا نوئل) لباس پوشیده بگویند که چه می خواهند. همچنین بچه ها با سانتا ی فروشگاه عکس یادگاری می گیرند.

شب کریسمس بسیاری از بچه ها برای سانتا شیر و شیرینی می گذارند. البته این والدین هستند که هدایا را از روی لیست آرزوها می خرند و حتما که، شیر و شیرینی را می خورند. روز کریسمس بچه ها معمولا صبح زود بیدار شده و به طرف درخت کریسمس می دوند، تا ببینند سانتا (بابا نوئل) برای شان چه آورده است. بزرگترها هم در این موقع هدایایشان را به هم می دهند. مردم فقط درخت کریسمس را در این روز تزیین نمی کنند. خیلی ها خانه شان را هم با چراغ های رنگی تزیین می کنند. بعضی از چراغ های چشمک زن، با ریتم و آهنگ سرود کریسمس، هم نوا و هم آهنگ هستند. این سرود، کارول نام دارد. در اصل، این سرودها و آوازها مذهبی بودند ولی اکنون آن ها در مورد روح فصل هستند.عکس بابا نوئل

Christmas

Christmas, observed on December 25, is a Christian holiday that celebrates the birth of Jesus Christ. Christians of different denominations go to church on Christmas. Many Catholics go to midnight mass. In the United States, however, the holiday has a much more secular tone, and is celebrated throughout the country. Many people, regardless of their religion, put up and decorate a Christmas tree. The tree can be a real evergreen or it can be an artificial tree. Lights, strings, tinsel, and even popcorn can be used to decorate a Christmas tree. On the top of the tree is a star or an angel. The decorations are usually red and green.

The purpose of a Christmas tree is to have a central location to place gifts. According to legend, a jolly fat man with a beard, named Santa Claus, leaves presents under the tree. Children in the U.S. often write lists of things they want Santa to bring them. Many parents bring their children to shopping malls across the country to tell a man dressed as Santa what they want. These children are often also photographed with the mall Santa as a keepsake. On Christmas Eve many children leave milk and cookies for Santa. Of course it is the parents that buy the gifts from the wish lists, and even eat the cookies and drink the milk. On Christmas Day children usually wake up early and run to the tree so they can see what Santa brought them. Adults can also exchange gifts at this time.

People don’t just decorate a tree at Christmas. Many also elaborately decorate their homes with lights. Some of the displays are even synchronized to Christmas songs called carols. Originally these songs were religious, but now they are about the spirit of the season.

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *