چرا در در آمریکا و کانادا روز شکرگزاری را جشن می گیرند؟

روز شکرگزاری در مسیحیت

در آمریکا و کانادا روز شکرگزاری تعطیلی ای است که همه آن را جشن می گیرند. در آمریکا چهارمین پنج شنبه ی نوامبر را به عنوان روز شکرگزاری جشن می گیرند که همچنین نشانه ی شروع دوره ی کریسمس هم است.

بعضی ها روز شکرگزاری در مسیحیت را به خاطر اولین برداشت محصولِ مهاجران و پروتستان ها –گروهی از مردم انگلیس که در قرن 16 به آمریکای شمالی مهاجرت کردند- جشن می گیرند. حتی بعضی ها آن اولین شکرگزاری را دوباره می سازند. به طوری که مثل مهاجران انگلیسی یا پروتستان ها یا بومی های آمریکایی لباس می پوشند. گفته می شود بومیان برای پیدا کردن غذا و زنده ماندن در اولین زمستان به آن ها کمک کردند.

اما اغلب روز شکرگزاری را برای سپاسگزاری برای همه ی نعمت هایی که در سال داشتند در نظر می گیرند.

بعضی از خانواده ها دور هم جمع می شوند و به نوبت چیزهایی را که برایش سپاسگزارند بلند در جمع بیان می کنند.

بخش مهم روز شکرگزاری جمع شدن خانواده ها دور همدیگر است.

اعضای خانواده اغلب راه دوری را برای این که کنار عزیزانشان باشند سفر می کنند.

در ایالات متحده این روز شلوغ ترین روز مسافرت در سال است. مردم با هواپیما، قطار، اتوبوس یا ماشین سفر می کنند تا غذایی خاص یعنی شام شکرگزاری را با هم میل کنند. غذا بیشترین شباهتی است که جشن های شکرگزاری به یکدیگر دارند. در این مراسم خانواده ها شامی مفصل و پرزحمت را برای میل کردن با دوستان و عزیزان شان تهیه می کنند. در تهیه ی اکثر این غذاها از مواد اولیه ای که از محصولات پاییزی به دست آمده استفاده می شود. مثلا کِرَن بری (نوعی توت)، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، ذرت و بلو بِری (نوعی توت) استفاده می شود. از غذاهای مخصوص روز شکرگزاری، بوقلمون کبابی گوشتِ معمولی است که در این مراسم صرف می شود. حتی اینکه بعضی ها روز شکرگزاری را روز بوقلمون می نامند خیلی عادی است. بوقلمون را معمولا با آبگوشت آن و شکم پُر سِرو می کنند. پای (نوعی کیک) را هم به عنوان دسر میل می کنند. پای هایی که اغلب پخته می شوند، همراه با سیب زمینی شیرین، سیب، نوعی گردو یا کدو تنبل هستند.

روز شکرگزاری فقط در خانه ها و محافل خصوصی نیست. هر سال رئیس جمهور آمریکا یک بوقلمون را مورد آمرزش قرار می دهد و از این که بخواهد غذای کسی شود او را نجات می دهد.

در نیویورک مکیز، فروشگاهی بزرگ است که رژه ای مُعظم با بالون های عظیم و شخصیت های کارتونی یه متنوع در خیابان ها راه می اندازد.

Thanksgiving Day

Thanksgiving is a holiday celebrated by many people in the United States and Canada. In the United States it is celebrated on the fourth Thursday in November and marks the start of the Christmas season.

 Some people celebrate Thanksgiving to remember the first harvest of the pilgrims and puritans, groups of people from England who immigrated to North America in the 1600s. Some people recreate the first Thanksgiving and dress up as pilgrims, puritans, and the Native Americans who are said to have helped the new arrivals find food to survive their first winter.

Most people, however, see Thanksgiving as one day a year to reflect upon what they are thankful for. Some families will sit together and take turns saying aloud what they are thankful for.

An important part of Thanksgiving is families coming together. Extended family members often travel long distances to share the day with their loved ones. In the United States Thanksgiving is the busiest travel day of the year. People travel in planes, trains, buses, and cars to share a very special meal – Thanksgiving dinner.

What most Thanksgiving celebrations have in common is the food.

On Thanksgiving many families prepare large, elaborate dinners to share with friends and loved ones. Many of these dinners use ingredients associated with the fall harvest, like cranberries, potatoes, sweet potatoes, corn, and blueberries.

Roast turkey is the traditional meat served. It is so common that some people call Thanksgiving Day “Turkey Day”. The turkey is usually served with gravy and stuffing.

 Pies are usually served for dessert. The most common pies served are sweet potato, apple, pecan, and pumpkin.

Thanksgiving is not just celebrated in the privacy of people’s homes. Every year the President of the United States pardons a turkey, saving it from becoming someone’s meal.

In New York City, Macy’s, a department store, holds a large parade with huge balloons of various cartoon characters floating down the street.

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *